Pozycjonowanie stron Warszawa


pozycjonowanie WarszawaNa każdym etapie prowadzonej działalności powinieneś myśleć o swoim celu. Każde działanie reklamowe oraz marketingowe musi zostać dokładnie przemyślane pod kątem korzyści dla firmy. Jeżeli zatem decydujesz się na stronę internetową, musisz zadać sobie pytanie: po co zakładam stronę? Odpowiedź jest oczywista: aby moi klienci mogli znaleźć mnie w sieci. Jednak, strona internetowa nie gwarantuje tego, że potencjalny klient wyszuka i wybierze właśnie Twoją firmę. Dlaczego? Po prostu nie będziesz widoczny wśród ogromnej liczby stron konkurencji – nie tylko z Twojego regionu, nie tylko z Polski, ale z całego świata!

Myślisz, że chcemy Cię zniechęcić do stworzenia strony internetowej? Zapewniamy – nie jest tak! Chcemy, aby Twoje spojrzenie na reklamę w przestrzeni internetowej, było kompleksowe, co zapewni Ci prawdziwy sukces w sieci. Nie dlatego  przecież zakładasz stronę, bo nie masz co robić z pieniędzmi, ale dlatego, bo chcesz ich zarobić jeszcze więcej – prawda?  Przejdźmy zatem do rzeczy.

„Jeśli chcesz złowić rybę, musisz myśleć tak jak ryba”

Postaw się w roli klienta. Nie jest to trudne, bo zapewne nie jeden raz sam potrzebujesz jakiejś usługi. Włączasz komputer, wchodzisz pozycjonowanie stron Warszawado sieci i w wyszukiwarce internetowej wpisujesz hasła, które odpowiadają wyszukiwanej przez Ciebie usłudze czy produktowi, np. leasing samochodów Warszawa. Jeśli wyświetli się kilkadziesiąt stron propozycji, to czy spędzisz pół dnia na przeczytaniu wszystkich dostępnych ofert? Z całą pewnością nie. Internet jest własne po to, byś mógł znaleźć potrzebne informacje tak szybko, jak to tylko możliwe. Zapewne przejrzysz kilka pierwszych propozycji i wybierzesz najkorzystniejszą. Zastanów się – czy chciałbyś być na początku, czy na końcu tej listy? Działaniem, które zapewnia widoczność w sieci jest pozycjonowanie.

Czym dokładnie jest pozycjonowanie stron internetowych? To szereg działań wykonywanych przez specjalistów z branży marketingu internetowego, w skład których wchodzi np. analiza strony, a także konkurencji, optymalizacja kodu, treści na stronie, artykułów, a często wdrożenie również e-marketingu, w tym reklamy w sieci czy też serwisów społecznościowych.

Co zapewnia pozycjonowanie?

  • Widoczność w sieci. Strona internetowa, już po kilku tygodniach po wdrożeniu działań marketingowych, powinna znaleźć się w pierwszych wynikach wyszukiwania.
  • Zwiększona liczba klientów. Widoczność w sieci = znacznie większy ruch na stronie, większe zainteresowanie produktami i usługami, a w następstwie zwiększenie obrotów firmy.
  • Podnosi prestiż firmy. Jeżeli Twoja strona internetowa wygląda profesjonalnie i wyświetla się w pierwszych wynikach wyszukiwania, w oczach klienta stajesz się rzetelnym i godnym zaufania partnerem. Dzięki temu znaczenie Twojej firmy znacznie wzrasta i zaczyna odróżniać się ona tle konkurencji.

Zapewne jesteś ciekaw, jak długo trwa pozycjonowanie i kiedy będziesz mógł zobaczyć pierwsze efekty? Pozycjonowanie strony jest procesem, a więc podejmowane działania są rozciągnięte w czasie – przerwanie ich oznacza zakończenie pozycjonowania. Jednak, miesięczny koszt, w porównaniu ze wzmożonym zainteresowaniem i zwiększonymi obrotami, wcale nie jest tak wysoki, abyś musiał myśleć o przerwaniu działań marketingowych. Efekty pozycjonowania widoczne są po kilku tygodniach, W przypadku bardzo popularnych fraz, czas może się nieco wydłużyć, ale nie powinien przekroczyć 3 miesięcy.

pozycjonowanie Warszawa